Klub krátkosrstý ohař se sídlem v Brně

Klub byl založen v roce 1992 z iniciativy členů tehdejší Jihomoravské pobočky KCHNKO Praha. Vůdčí osobností nově vznikého klubu byl Stanislav Hlouch, přímý pokračovatel díla vynikajícího československého kynologa Richarda Knolla, po něm převzal chovatelskou stanici Tišnov. Hlavní chovatelskou zásadou tehdy byla tak zvaná meziliniová plemenitba v chovu NKO, označovaná za přímé pokračování plemenitby liniové.

V devadesátých letech měl náš klub počet odchovaných jedinců srovnatelný s rakouským klubem, ojediněle i vyšší. Každoročně se pořádala klubová výstava, zkoušky vloh, podzimní zkoušky, lesní zkoušky a speciální zkoušky z vodní práce.

V roce 2001 byl založen tak zvaný "Jihomoravský pohár", dvoudenní soutěž ohařů podle zkušebního řádu pro LZ a SZVP. Po smrti Stanislava Hloucha (2004) pořádáme na jeho počest Memoriál Stanislava Hloucha - MSH, všestranné zkoušky ohařů se zadáním titulu CACT a res. CACT.

Naše kynologické akce jsou přístupny pro všechna plemena ohařů a těší se veliké oblibě nejen na Jižní Moravě, ale i v celých Čechách a ve značné míře i na Slovensku.

Klub krátkosrstý ohař z. s.

Lešanská 1176/2A
141 00 Praha - Chodov